BIBLIOTEKA

Home / BIBLIOTEKA


SZKOLNA BIBLIOTEKA BĘDZIE OTWARTA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW

W DNIACH:

PONIEDZIAŁEK 12.30-16.00  (Z PRZERWĄ 13.25-14.10)               

WTOREK 13.20-16.00

ŚRODA 8.00-9.45; 14.10-15.10

CZWARTEK 14.10-16.00

PIĄTEK 12.30-16.00

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA KAŻDEJ DŁUGIEJ PRZERWIE

Lekcja kleksografii w IV b

Czwartoklasiści omówili już „Akademię pana Kleksa” i świetnie znają treść lektury. W nagrodę zostali zaproszeni do szkolnej biblioteki na lekcję kleksografii według pomysłu Jana Brzechwy, autora kultowej bajki. Wśród wielu kleksów odnaleźli koniki morskie, smoki, żaby i ważki. Powstały niezwykłe okulary oraz tajemnicze stwory. Plamami na rękach i ubraniach się  nie przejmujemy – sam pan Kleks zalecał przecież środek zaradczy w postaci soku z cytryny. Spróbujemy!

Projekt e-twinning w klasach IV: Szlakiem opolskich lam i wrocławskich krasnali

Uczniowie w ramach zajęć bibliotecznych opracowali oryginalną mapę naszego miasta, na której nanieśli ważne instytucje kultury i oczywiście 8 lam zainstalowanych w mieście w związku z obchodami 800-lecia miasta. Nasi przyjaciele z PSP 21 we Wrocławiu odbędą spacer tematyczny po stolicy polskiej piosenki, w czasie którego będą rozwiązywać zadania ukryte w kodach QR. Nasi czwartoklasiści przygotowali też interaktywny quiz wiedzy o historii, zabytkach, wybitnych mieszkańcach Opola.

 

 

 

 

 

 

 

 

Książki na jesienne popołudnia i wieczory. Spotkanie z uczniami klasy II szkoły podstawowej

Dociekliwi uczniowie postanowili się dowiedzieć, jakie książki warto przeczytać. Miłośnicy zwierząt wypożyczyli książkę Joanny Papuzińskiej „Cukierku, ty łobuzie”, „Opowiadania o zwierzętach” znanych polskich pisarzy, „Dlaczego oczy kota świecą w nocy” czy opowiastki o Elfie autorstwa Marcina Pałasza. Pasjonaci historii mogli zapoznać się m.in. z „Asiunią”,  natomiast wielbiciele twórczości Grzegorza Kasdepke serią o detektywie Pozytywce czy zasadach savoir-vivre’u („Bon czy ton”). Niesłabnącą popularnością cieszy się wciąż reporterski cykl o Neli, małej podróżniczce, zabawny „Dziennik cwaniaczka” i nieśmiertelne „Opowieści z Narnii”.