Klasy IV-VI szkoły podstawowej w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera

Przyroda, muzyka i plastyka w Filharmonii Opolskiej

We wtorek (12.04) Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu wzięła udział w warsztatach muzyczno-instrumentalnych i plastycznych pt. „Cztery pory roku trzmiela”, organizowanych przez Filharmonię Opolską. Podczas przeprowadzonych zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wykorzystać naturę do tworzenia instrumentów oraz sprawdzić, czy granie na instrumentach muzycznych jest trudne. Podczas zajęć plastycznych uczniowie zostali przeniesieni w magiczny świat sztuki i stworzyli prace ilustrujące życie trzmiela, jak i jego środowisko.

Zwieńczeniem warsztatów było wysłuchanie próby Orkiestry Symfonicznej FO, wykonującej utwór Ignacego Jana Paderewskiego – Uwertura Es-dur, który będzie grany podczas obchodów rocznicy chrztu Polski.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu wzięła udział w zajęciach, które zostały zrealizowane w ramach projektu pn. „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, zgodnie ze specyfikacją zawartą w ogłoszeniu.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu Katolicka Szkoła Podstawowa w Opolu