Podziękowania od siostry Dariany

Taki list otrzymaliśmy niedawno od siostry Dariany, opiekującej się na co dzień Kevinem i Lewisem, których nasi uczniowie próbują choćby w minimalnym stopniu wesprzeć finansowo skromną comiesięczną zbiórką:

Kochani!

Tylko kilka dni dzieli nas od dnia, kiedy Zmartwychwstały Jezus spojrzy na nas z miłością i zapyta każdego z nas: „Czy miłujesz mnie więcej”. Niech nasze serca z radością wypowiedzą te słowa „ Panie Ty wszystko wiesz, Ty wiesz że Cię kocham”.

Niech Święta Zmartwychwstania naszego Pana będą czasem radości, pokoju i miłości. Niech Jego Miłość dodaje nam sił do codziennej miłości i radości.

Ogarniam Was wszystkich modlitwą i dziękuję za dobroć oraz pomoc skierowaną dla naszej misji w Kithatu. Niech Zmartwychwstały Pan Wam błogosławi.

Od roku pod nasza stałą opieką i troska znajduje się 25 dzieci w Centrum Dziecięcym oraz 60 dzieci poniżej 4 roku życia, które są z nami w czasie opieki dziennej. Te młodsze dzieci trafiają często do nas ze względu na niedożywienie oraz brak opieki, gdyż zabrakło rodziców, którzy by tą opieką dziecko otoczyli. Ogromną radością jest patrzeć na uśmiechnięte buźki dzieci, na ich próby pierwszych kroków i słów, gdy są otoczone opieką i miłością w naszym day care.

W szkole podstawowej oraz przedszkolu od stycznia uczy się 380 dzieci.

Rozbudowany też został ośrodek zdrowia i w obecnej chwili jesteśmy wyposażeni w 22 łóżka na oddziałach, gdzie możemy odbierać porody, jak również przyjmować na odział oraz leczyć dzieci i osoby dorosłe.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazaną miłość, dobroć oraz  hojność, dzięki której jesteśmy w stanie kontynuować naszą pomoc w codziennej trosce o drugiego człowieka, szczególnie tego najbardziej potrzebującego i bezbronnego.

Szczęść Boże!

Z  modlitwą

Sr. Dariana Katarzyna Jasińska