Trzecioklasiści gimnazjalni z wizytą w filharmonii

Zapoznanie z trzmielem z muzyką w tle

Chwilę przed feriami, w czwartek 28 lutego, uczniowie klas III ABC gimnazjum wraz z ich wychowawczyniami – p. Lucyną Polzer-Mizio, p. Darią Pernal, p. Magdaleną Mościcką – brali udział w warsztatach artystyczno-ekologiczne zorganizowanych przez Filharmonię Opolską im. Józefa Elsnera.

Uczniowie mieli okazję dokładniej przyjrzeć się, jak wygląda trzmiel oraz w jakim żyje środowisku, następnie ich zadaniem było stworzenie własnego trzmiela oraz zaprojektowanie łąki, w której żyje. W kolejnym bloku nasi gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w grze na różnych instrumentach.

Widać było, że co niektórzy odkryli w sobie nowy talent – plastyczny czy muzyczny, a z pewnością była to żywa lekcja muzyki, jak i przyrody.


Zajęcia były realizowane w ramach projektu pn. „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu 12650315_1103674679642957_430069916_n Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu Gimnazjum w Opolu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

info - szkoły.